Please select your page

NÁVRHY ZMĚN KE ZLEPŠENÍ OSVOJOVÁNÍ V ČESKÉ REPUBLICE

Nově upraven a aktualizován Model osvojování s novým názvem „Návrhy změn ke zlepšení osvojování v České republice“, který je rozdělen do konkrétních okruhů: problémy a současná opatření a následně do tří úrovní možnosti provedení změn - legislativní, krajské a regionální. Tento dokument může sloužit jako jeden z podkladů pro možné legislativní změny osvojování.

PUBLIKACE: PŘÍBĚHY Z NOVÝCH RODIN

Představujeme novou publikaci pdfPříběhy z nových rodin575.22 KB, která vypráví osudy a životní příběhy sedmi mladých žen, které vyrůstaly v různých formách NRP.

KONFERENCE: Výstupy ze setkání zástupců KÚ, OSPOD a NNO poskytujících služby v NRP v jednotlivých krajích ČR

 

Dne 8. 10. 2020 se uskutečnila videokonference, kde byly prezentovány výstupy ze společných setkání pracovníků státních institucí a neziskových organizací, poskytujících služby dětem a rodičům v náhradní rodinné péči. Tato setkání se uskutečnila od 9/2019 do 6/2020 ve všech krajích v ČR. Dále byly představeny výstupy z on-line dotazníku mapujícího názory a postoje k systému osvojování v jednotlivých krajích. V posledním bloku přiblížili své zkušenosti s osvojením v Anglii a ČR manželé Marie a Viktor Černí.

Níže jsou k dispozici prezentace v elektronické podobě:

Odkazy na záznam celé videokonference naleznete na tomto zde:

Akreditované školení Průvodce a specifikace práce s osvojitelskou rodinou

 

Dovolujeme si Vás pozvat na akreditované školení Průvodce a specifikace práce s osvojitelskou rodinou v rozsahu 24 hodin, které se skuteční 19. – 21. 10. 2020 v Praze v rámci projektu Centrum podpory náhradní rodinné péče III.

Anotace školení:

Na školení se seznámíte s metodami práce s osvojitelskou rodinou, na základě poznání specifických témat a oblastí, které se vztahují k osvojení. Získáte poznatky o potřebách jednotlivých aktérů (dětí, rodičů, širší rodiny, a dalších) během celého procesu osvojení. Seznámíme Vás s vývojem dětství a rodičovství v osvojitelských rodinách, s akcentem na identitu rodiče v kontextu vytváření bezpečného citového pouta, jako základu spokojeného života. Všechny tyto poznatky jsou nezbytným předpokladem k vytváření odpovídajících služeb pro osvojitelské rodiny, s nimiž budete v průběhu školení seznámeni. 

Termín a rozsah konání školení v Praze:

  • Termín: 19. 10 – 21. 10. 2020; rozsah: 24 hodin; kapacita: 20 osob.

Místo a adresa konání školení v Praze:

  • Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství; www.dum-abf.cz
  • Adresa: Václavské náměstí 833/31 (v průchodu), Praha 1, 110 00 (přednáškový sál),

Další termíny školení:

  • Školení bude realizováno celkem ve třech krajských městech. Konkrétní pozvánky a přihlášky na další termíny Vám budou včas zaslány.
  • Školení se budou konat v Olomouci 23. 11. - 25. 11.2020 a v Českých Budějovicích 8. 3. - 10. 3. 2021.

Poplatek:

  • Poplatek za školení činí: 3 500 Kč.

Občerstvení:

  • V rámci jednotlivých dnů školení bude pro Vás připravené drobné občerstvení.
  • Oběd si zajišťuje každý účastník sám.

Lektorský tým:

  • Mgr. T. Landová, Mgr. J. Vilímková, V. Fišerová, DiS., Mgr. J. Máliková a PhDr. H. Franke, Ph.D.

V případě Vašeho zájmu o účast na školení v Praze, prosíme o vyplnění přiložené Návratky a zaslání zpět na e-mailovou adresu:  nejpozději do čtvrtka 30. 7. 2020. Na konci školení získá každý účastník certifikát o akreditovaných 24 hodinách vzdělávání.

Ke stažení:

Kontaktní osoba:

Veronika Fišerová, DiS.
tel.: +420 733 734 271
e-mail: www.nahradnirodina.cz

Setkání zástupců KÚ, OSPOD a NNO poskytujících služby v NRP v jednotlivých krajích

 

Cílem setkání bylo prezentovat výsledky projektu Centrum podpory NRP II. z oblasti osvojení a přispět k rozvoji komunikace a spolupráce mezi KÚ, OSPOD a NNO v oblasti NRP. Součástí programu byly workshopy na téma osvojení a identifikace dobré praxe a problematických míst v regionu s podpořením vzájemného poznání a spolupráce jednotlivých aktérů v kraji.

V rámci setkání byly představeny:

  • Výstupy výzkumu na téma osvojování v Anglii, Dánsku, Rakousku a České republice.
  • Model osvojování pro ČR, který navrhl multidisciplinární tým expertů na rodinné právo, pediatrii, psychologii, sociologii a sociální práci.
  • Metodiku Adopčního centra, která vznikla na základě zkušeností Střediska náhradní rodinné péče.

Výstupy ze setkání a společných workshopů ve 14ti krajích České republiky: